Hakkımızda

Simpa Elektrik Malzemesi San. ve Tic. A.Ş.

Şirketimiz Simpa, Simpa Kolektif Şirketi unvanı ile 1977 yılının Haziran ayında kuruldu. Kuruluş amacı kontaktör üretimi yapmak olan firmamız, 1970’li yılların teknik yetersizlikleri nedeniyle kontaktör üretimine öngörülen tarihten bir yıl sonra başladı. Kuruluşundan kısa bir süre sonra ikinci bir ürün olarak kablo pabucu üretimine başladı.

 

6 Ocak 1984’te, firma nevi Anonim Şirkete dönüştü. 1990 yılında aldığı TSEK belgesi ile kaliteye verdiği önemi kanıtladı. 1992 yılında ürün yelpazesini çeşitlendirmek amacıyla klemens üretimine başladı. Klemens üretimine 10 yıl kadar devam ettikten sonra 2002 yılında son verdi. 1995 yılında toprak barası 1998 yılında ise izoleli bara üretimine başladı.

2000 yılında, ürün yelpazesi çeşitlenen firmamız, üretim zincirini rahatlatmak ve ürün kalitesini artırmak amacıyla Yukarı Dudullu’da bulunan DES Sanayi Sitesine taşındı.

2009 yılı sonrasında, uluslararası kalite standartlarında uygun hizmet sunduğunu, çift akreditasyonlu ISO 9001:2008 sertifikasıyla belgeledi. Bugün, bu standart çerçevesinde, sıkmalı kablo pabuçları, sıkmalı ek mufları, topraklama baraları ve izoleli baralar üretmektedir.


Kalite Politikamız

Bizler SİMPA ELEKTRİK MALZEMESİ SANAYİ VE TİC. A.Ş. mensupları olarak, ürettiğimiz ürünlerde müşteri memnuniyetini karşılamak için;

  • Etkin bir yönetim sistemi oluşturup devam ettirmeyi,
  • ISO 9001 Kalite Yönetim sistemi, yasal, mevzuat ve müşteri şartlarına uymayı,
  • Ürünlerimizin, süreçlerimizin ve yönetim sistemimizin sürekli iyileştirilmesini sağlamayı,
  • Müşteri memnuniyeti bilincinin eğitimler vasıtasıyla pekiştirilmesini,
  • Çalışanlarımızın bilgi ve beceri seviyesini arttırarak kaliteli ürün ve hizmet sağlamayı,
  • Müşterilerimize dürüstlük ilkesi çerçevesinde en iyi hizmeti sunmayı,
  • Bu amaçla gerekli kaynakların bulunabilirliliğini taahhüt ederiz.

Hizmet Anlayışımız :

Sipariş, üretim ve sevkiyat aşamalarında müşteri memnuniyetini her an göz önünde tutmak. Bu memnuniyetin artması için yeni yöntemler aramak.